Weź udział w głosowaniu nad Budżetem Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

Do 5 października można wziąć udział w głosowaniu na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosujący mogą wybierać zgłoszone przez mieszkańców pomysły. Jest wśród nich wiele dotyczących Sądecczyzny.

Najprościej  oddać głos drogą elektroniczną. Wystarczy wejść TUTAJ, wypełnić formularze oraz wybrać jeden z projektów. Warunkami  udziału w głosowaniu jest ukończenie 16 roku życia oraz zamieszkanie (niekoniecznie zameldowanie) w wybranym regionie.

Przykładowym projektem jest „Ekologia po sądecku, czyli chrońmy naszą wodę”. Pomysłodawcą jest Fundacja Horyzont360. Ideą projektu jest edukowanie sądeckich dzieci w zakresie dbaniu o czystość naszych rzek. Jeśli ten pomysł otrzyma stosowną ilość głosów, do szkół podstawowych dostarczone zostaną „walizki ekologa” mające pomóc uczniom w badaniu czystości zbiorników wodnych. Projekt przewiduje różnorodne akcje ekologiczne m.in. oczyszczanie rzek ze śmieci.

Pełna lista zadań, na które można oddać głos dostępna jest TUTAJ.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.