Weekendowe wakacyjne połączenie autobusowe/ Víkendové prázdninové autobusové spojenie

Fundacja Komunitná nadácia Bardejov już po raz czwarty odnawia weekendowe połączenie autobusowe między uzdrowiskiem Bardejovske Kúpele i miastem Bardejów a największym polskim uzdrowiskiem Krynica-Zdrój, oddalonym zaledwie 30 km od Bardejova.

Autobus będzie kursować w każdą sobotę podczas wakacji, odjeżdżając o godz. 9. z uzdrowiska Bardejovske Kúpele, o 9.15 sprzed holu dworca ko- lejowego w Bardejowie. Z Krynicy wracać będzie o godzinie 16. Jednocześnie dla mieszkańców i zwiedzających z Krynicy będzie wyjeżdżać autobus do uzdrowiska Bardejovske Kupele o godzinie 10. i wracać do Krynicy o godzinie 15. Cena biletu w obie strony w ubiegłym roku wynosiła 5 euro.

To wyjątkowe połączenie transgraniczne zostało po raz pierwszy zrealizowane trzy lata temu w ramach projektu międzynarodowego „Od aktywnego obywatela do obywatela europejskiego”. Jego celem jest ułatwienie mieszkańcom obu miejsc przygranicznych wzajemnego poznawania swoich kultur, zabytków, przyrody i wzmacnianie między naszymi narodami poczucia przynależności do Europy.

*****

Komunitná nadácia Bardejov už po štvrtý – krát obnovuje víkendové autobusové spojenie Bardejovských Kúpeľov a Bardejova s najväčšími poľskými kúpeľmi Krynica, vzdialenými 30 km od Bardejova.

Spoj bude premávať každú sobotu počas letných prázdnin s odchodom o 9.00 z Bardejovských Kúpeľov a o 9.15 od vestibulu Železničnej stanice v Bardejove.

Naspäť bude odchádzať z Krynice o 16.00. Zároveň pre Kryničanov bude odchádzať z Krynice do Bardejovských Kúpeľov o 10.00 a odchádzať naspäť do Krynice o 15.00.

Cena obojsmerného lístka bola v minulom roku 5 Eur. Toto ojedinelé cezhraničné spojenie bolo pred troma rokmi realizované v rámci medzinárodného projektu „ Od aktívneho občianstva k Euroobčianstvu“ s cieľom uľahčiť obyvateľom dvoch prohraničných miest vzájomné spoznávanie svojich kultúr, pamätihodností, prírodných krás a posilňovať tak medzi našimi národmi pocit európskej spolupatričnosti.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.