Weekend nie dla wszystkich był spokojny. Na Sądecczyźnie odnotowano 32 zdarzeń drogowych

Weekend nie dla wszystkich był spokojny. Na Sądecczyźnie odnotowano 32 zdarzeń drogowych

policja

W ubiegły weekend więcej sądeckich patroli policji wyruszyło na drogi powiatu nowosądeckiego. Dla funkcjonariuszy było to pracowite sześć dni. Mundurowi odnotowali 32 zdarzenia drogowe, a w tym 7 wypadków oraz 25 kolizji. Dodatkowo 8 osób zostało rannych. W porównaniu do bilansu z zeszłego roku jest to znaczny wzrost.

,,Funkcjonariusze w ramach działań prowadzonych podczas długiego czerwcowego weekendu m.in. kontrolowali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów, jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i obowiązującymi limitami prędkości. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących” czytamy w komunikacie prasowym KMP w Nowym Sączu.
Jak podkreślają mundurowi, mimo apeli i kampanii społecznych sądeccy policjanci zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców. Porównując ubiegłoroczne interwencje mundurowych, w 2023 roku wyruszyli oni do 3 wypadków i 11 kolizji drogowych, w których 3 osoby zostały ranne.
,,W całej Małopolsce doszło do 40 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 46 zostało rannych. Ponadto zatrzymano 75 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu do ubiegłorocznego weekendu związanego ze Świętem Bożego Ciała odnotowano wzrost ilości wypadków o 22, wzrost ilości rannych o 26 osób, natomiast liczba ofiar śmiertelnych pozostała na tym samym poziomie” czytamy dalej w komunikacie prasowym KMP NS.
fot. arch.dts24

Czytaj też:

Podniesiono poziom ostrzeżenia meteorologicznego. Na Sądecczyźnie spokojnie

Reklama