Weekend majowy z tragicznym finałem. Nie żyje 17-latek

Weekend majowy z tragicznym finałem. Nie żyje 17-latek

Podczas trwającego 10 dni weekendu majowego doszło na Sądecczyźnie do 18 wypadków i 66 kolizji drogowych. 22 osoby zostały ranne. Na Limanowszczyźnie miało miejsce 19 kolizji i jeden wypadek śmiertelny, w którym zginął 17-latek.

– 4 maja o godz. 19:40 w miejscowości Świdnik, 17-letni kierujący motocyklem marki Honda prawdopodobnie w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania oraz niedostosowania prędkości do warunków na drodze, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do koryta rzeki. Kierujący został zabrany do szpitala, gdzie pomimo prowadzonej reanimacji zmarł. Policjanci ustalili, że nie posiadał uprawnień do kierowania – poinformowała Jolanta Mól z KPP Limanowa.

Główne przyczyny wypadków na polskich drogach to wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie. Na sądeckich drogach podczas tegorocznej majówki nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało prawie 930 funkcjonariuszy policji. Zatrzymali 17 nietrzeźwych kierowców.

Na Limanowszczyźnie policja zatrzymała pięć osób pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą był 34-letni mężczyzna jadący samochodem Audi, który miał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

– Funkcjonariusze w ramach działań pn. „Majowy Weekend 2018”, kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów jak również czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Ponadto sprawdzali czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach – informuje Iwona Grzebyk-Dulak z KMP w Nowym Sączu.

Share on twitter
Share on facebook