Zasłyszane – westchnienia nad mostem

Dzisiejsze zamknięcie mostu „heleńskiego”, a w niedługim czasie jego rozbiórka to niewątpliwie ważne wydarzenie dla sądeczan.

wsb3

Od dzisiaj niestety będzie tylko trudniej, jeśli chodzi o komunikację. Już pierwsze poranne godziny pokazały, że „korek” samochodowy będzie teraz stałym elementem nowosądeckiego krajobrazu.

Moment zamknięcia mostu chciało obejrzeć wielu sądeczan. Spora grupa usadowiła się przy ruinach zamku by z góry obserwować to, co się będzie działo, a niektórzy zaopatrzyli się nawet w lornetki. I w końcu przyszła godzina „zero” – słychać było czyjeś polecenie „zamykamy!”.

I zamknęli.

Obserwatorzy – mieszkańcy Nowego Sącza – głośno pytali czy to było teraz potrzebne, a inni zastanawiali się, czy nowy most będzie gotów tej jesieni czy może trzeba będzie czekać do kolejnej.

Z niepokojem mówiono o młodzieży szkolnej i ludziach pracujących w firmach po tej stronie rzeki. Jak powiedział jeden z obserwatorów już słyszał, że wiele osób szuka pokoi do wynajęcia na czas budowy nowego mostu, bo nie ma szans na dotarcie do szkoły czy pracy w określonym czasie.

Martwią się też rowerzyści, którzy będą mieli spore problemy z jazdą w szpalerze pojazdów, w spalinach…
Pewnie, kiedy już most będzie, ponoć duży, zgodny ze współczesnymi normami, wszyscy odetchną i będą się cieszyć. Na razie słychać zewsząd obawy i złość.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]