Ważne zwycięstwo sądeczan

W kolejnym meczu, w III lidze koszykówki mężczyzn zespół STK Nowy Sącz po dobrym meczu ograł rywali z Wieliczki.

STK Nowy Sącz – UKS Regis Wieliczka 71:63 (17:19, 26:15, 14:18, 14:11)
Sędziowali: Łukasz Oleksy i Piotr Haluch.

STK: Sławecki 36 (3×3), Berowski 15, Konieczny 11, Zarzeka 4, A. Strzelec 3, Garbacz 2, Liśkiewicz, Fałowski, Szary, Fałek, Leśniak.
UKS Regis: Suchodolski 19, Kurek 14, Rerak 12 (1×3), Przęczek 7, Fleszar 4, Rybicki 3, Windak 2, Jędrzejczyk 2.
Pierwsza kwarta była wyrównana. Na akcję sądeczan odpowiadali rywale i na tablicy najczęściej widniał remis. Druga część meczu była znaczenie skuteczniejsza w wykonaniu gospodarzy, którzy szybko rozgrywali piłkę, a celnymi rzutami popisywali się Sławecki i Berowski. Do przerwy zespół STK Nowy Sącz prowadził 43:34. Taka przewaga w koszykówce znaczy niewiele. Po zmianie stron rywale ruszyli do ataków i odrobili 4 punkty, ale wciąż prowadzili gospodarze, jednak tylko 57:52 . Ostatnia kwarta to uważna gra w obronie sądeczan, którzy starali się utrzymać przewagę oraz przeprowadzając kontry. Dobrą skutecznością popisał się Konieczny, który zdobył 6 punktów, a ostatnim rzutem ustalił wynik meczu.
Zespół STK rozegrał do tej pory 4 mecze, w dwóch odnosząc zwycięstwa.