Wąska wkrótce zyska nowy blask. Co dalej z kamienicą?

Dziś rozpoczął się długo wyczekiwany remont ulicy Wąskiej w Nowym Sączu. Od rana trwają tam prace rozbiórkowe. Ulica jest zupełnie wyłączona z ruchu. Jak zapewnia Adam Konicki - dyrektor MZD prace mają zakończyć się przed rozpoczęciem roku szkolnego.

WSB2020

-Kostka będzie po rozbiórce wywieziona, a następnie po wykonaniu niezbędnych prac, wróci na swoje miejsce. Brakujące elementy zostaną uzupełnione. Ulica Wąska zostanie również wzbogacona w odwodnienie. Wykonamy również izolację ścian budynku po jednej i drugiej stronie, aby później już nie powracać do tego przy dalszych robotach związanych z kamienicami - mówił dyrektor MZD.

Jak zaznaczył - nowa nawierzchnia będzie miała żywiczna spoinę, co w znacznym stopniu wyrówna ulicę na tyle, na ile się da przy zastosowaniu kostki granitowej.

Zgodnie z obietnicami, prace potrwają do końca sierpnia, dlatego też kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Koszt remontu ul. Wąskiej wyniesie 250 tysięcy złotych.

Co dalej z kamienicą przy Wąskiej? Jak zapewnia prezydent Ludomir Handzel w związku z tym, że miasto nie jest w całości jej właścicielem - trzeba czynić starania, aby nim zostać.

- Jeśli tak się stanie, to jestem otwarty na propozycje sądeckich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że ożywimy również tę część starówki. Jeśli są jakieś propozycje lub pomysły ulokowania hotelu, hostelu czy sklepów- jestem na to otwarty.

 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.