SPARINGI - zwycięstwo Sandecji w świętokrzyskich Nowinach

We wtorkowe popołudnie na obiekcie w miejscowości Nowiny odbyło się kolejne spotkanie pierwszoligowej ekipy z Nowego Sącza w ramach przygotowań do nowego sezonu. Po raz drugi w ciągu ostatniego tygodnia sądeczanie wygrali swoje starcie, w którym rywalem była czwarta drużyna izraelskiej Ekstraklasy.

Renault2

W pierwszej połowie pojedynek był niezwykle wyrównany, o czym niech świadczą dwa strzały w słupek ekipy z Izraela w przeciągu kilku minut i kilka okazji "Biało-czarnych", w których obrońcy rywali ofiarnie interweniowali. Kilkukrotnie kunszt bramkarski pokazywali Daniel Bielica i Raz Karmi. Ten drugi musiał skapitulować dwukrotnie po upływie 30 minut. Najpierw strzałem z 17. metra w lewe okno bramki pokonał go Miłosz Kałahur, a po chwili wyciągał piłkę z siatki po kopnięciu z dystansu Radosława Kanacha. Radość z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo do przerwy był już remis - pierwszą bramkę dla klubu z Izraela zdobył z rzutu karnego Almog Cohen, a potem na listę strzelców wpisał się Fatos Beqiraj.

W drugiej części meczu na początku lepiej prezentowali się podopieczni Tomasza Kafarskiego, którzy w 53 minucie ponownie objęli prowadzenie po tym, jak rzut karny na bramkę zamienił Maciej Małkowski. Po raz kolejny dobrze funkcjonował duet Mateusz Klichowicz - Damian Chmiel, który niejednokrotnie podniósł ciśnienie pod bramką Maccabi. W ostatnich minutach Sandecja skupiła się na tym, co wychodziło jej w zeszłym sezonie niezwykle dobrze, czyli głębokiej i skutecznej obronie, dzięki której przyjezdni nie mieli możliwości na zdobycie wyrównującego trafienia. Dziś w zespole z Nowego Sącza przez 90 minut grała cały czas ta sama ekipa. To dlatego, że w środowe przedpołudnie dojdzie do kolejnego sparingu. Tym razem rywalem Sandecji będzie Tatran Liptovsky Mikulas.

 

Sandecja Nowy Sącz - Maccabi Netanya 3-2 (2-2)

Bramki: Miłosz Kałahur 27', Radosław Kanach 30', Maciej Małkowski 53' (k) - Almog Cohen 39' (k), Fatos Beqiraj 40'.

Sandecja: Daniel Bielica - Tadeusz Socha, Grzegorz Baran, Marcin Flis - Dominik Kun, Radosław Kanach, Michał Walski, Miłosz Kałahur - Damian Chmiel, Mateusz Klichowicz, Maciej Małkowski.

Maccabi: Raz Karmi - Viki Kahlon (46' Dolev Azulay), Tim Heubach (46' Yuval Sade, 85' Karem Jaber), Román Golobart (46' Muhammed Zubeidat), Jonathan Bornstein (46' Simon Pirkl, 85' Matan Levy) - Almog Cohen (46' Stav Finish), Gavriel Kanichowsky (46' Nico Olsak), Jahmir Hyka (46' Aviv Avraham) - Roi Kahat (61' Omri Gendelman), Fatos Bećiraj (46' Roy Korine), Guy Melamed (46' Ron Ashkenazi).

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

 

Fot. Jakub Kruczek, MKS Sandecja S.A.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.