Prokuratura bada czy naruszono nietykalność sądeckiego posła Józefa Leśniaka

W stołecznej prokuraturze okręgowej zapadła decyzja o wszczęciu dochodzenia w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej reprezentującego Sądecczyznę posła PiS - Józefa Leśniaka. Zdarzenie, które będzie analizować prokuratura miało miejsce w nocy z 18 na 19 lipca na sali posiedzeń, gdzie odbywało się II czytanie projektu ustawy o Sądzie Najwyższym.

Renault2

Z zawiadomienia jakie na początku sierpnia złożył w prokuraturze poseł Leśniak  wynika, że Tomasz Lenz (PO) podszedł do niego i uderzył go ręką w plecy naruszając w ten sposób jego nietykalność osobistą.

Posłowie zostali przesłuchani w charakterze świadków i złożyli zeznania. Trwa gromadzenie materiału dowodowego.

Postępowanie toczy się w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej. ( art. 222 par. 1 Kodeksu karnego: „Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3”.

źródło: onet.pl


Józef Leśniak  ma 49 lat, pochodzi z Limanowej. Mieszka w gminie Chełmiec. 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.