Poseł z Limanowej przygotuje PiS do wyborów samorządowych

Wczoraj (piątek, 24 marca) władze Prawa i Sprawiedliwości powołały 41 Okręgowych Koordynatorów Wojewódzkich Zespołów Samorządowych, którzy odpowiedzialni będą za przygotowanie wyborów samorządowych w każdym z okręgów wyborczych. W okręgu wyborczym nr.14, obejmującym miasto Nowy Sącz oraz powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski i tatrzański, będzie to pochodzący z Limanowej parlamentarzysta Józef Leśniak.

Wcześniej (9 marca) powołano Przewodniczących Zespołów ds. Wyborów Samorządowych. W Małopolsce został nim chrzanowski poseł Jarosław Szlachetka, który będzie bezpośrednio podlegał prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu i szefowi Komitetu Wykonawczego PiS Joachimowi Brudzińskiemu.

Józef Leśniak  ma 49 lat, pochodzi z Limanowej, a obecnie mieszka w gminie Chełmiec. Jest absolwentem Uniwersytetu Nancy II we Francji, Międzynarodowej Szkoły Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytutu Nauk Politycznych w Bordeaux. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania gospodarką europejską” na warszawskiej SGH oraz paryskiej Wyższej Szkole Handlowej (HEC), gdzie uzyskał dyplom Executive Master. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. w: strukturach samorządowych we wschodniej Francji, jako stażysta w Protokole Dyplomatycznym MSZ RP, jako reprezentant kadry zarządzającej średniego i wyższego szczebla w polskich filiach międzynarodowych firm.

Joanna Myjak

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.