Sądecka dycha już w niedzielę!

Sądecka dycha już w niedzielę!

Znów poleją się pot i łzy radości. Nie ważne czy będzie słońce, wiatr, czy może deszcz. W niedzielę – 1 października – dziesiątki niezłomnych biegaczy wystartują w IX edycji Biegu Ulicznego „Sądecka Dycha” o puchar NEWAGU.

Tradycyjnie zawodnicy pobiegną ze Starego do Nowego Sącza, a trasa wyścigu wyniesie 10 kilometrów. W biegu startować mogą osoby, które ukończyły 16 rok życia.

Zawodnicy będą klasyfikowani w kategoriach generalnych dla kobiet oraz dla mężczyzn, a także w 6 kategoriach wiekowych dla każdej płci. Przewidziano również specjalną klasyfikację dla pracowników firmy NEWAG.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Oprócz tego, wśród wszystkich uczestników, którzy ukończą wyścig w regulaminowym czasie (1,5 h) rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe.

Od Sądeckiej Dychy zaczęłam moją przygodę z bieganiem w 2009 roku. Wystartowałam bez przygotowania, ale udało mi się zająć trzecie miejsce w mojej kategorii wiekowej: K1 – mówi Iwona Basta, która startowała w wyścigu już kilkakrotnie.

– Atmosfera na biegu co roku jest super. Nawet kiedy już brakuje sił w nogach, zawsze znajdzie się jakiś kibic, który zagrzeje do dalszej walki. Jeśli raz wzięło się udział w tym biegu, to już chce się startować co roku.

Niedzielny wyścig rozpoczyna się o godzinie 13. na rynku Starego Sącza. Meta – na rynku nowosądeckim.

Podczas biegu ruch drogowy będzie nieco ograniczony. Uczestnicy wyścigu będą poruszać się prawą stroną drogi, po utwardzonym poboczu, lub w przypadku jego braku – po prawej stronie pasa ruchu.

W ubiegłym roku w rywalizacji wzięła udział rekordowa liczba osób – pojawiło się ponad 350 biegaczy.

fot. sacz.in

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.