Trzy sukcesy i porażki wójta gminy Korzenna

Gmina Korzenna – wójt Leszek Skowron:

Sukcesy

Powody do satysfakcji daje zakończona już budowa hali sportowo-widowiskowej w Korzennej. Obiekt z pełnowymiarowym boiskiem, trybunami na kilkaset miejsc, zapleczem z szatniami, magazynami i pomieszczeniami pod działalność gastronomiczną otwiera nowe możliwości, jeśli chodzi o zagospodarowanie czasu wolnego i realizację sportowych pasji.

Podobny skutek mieć będzie także kryty basen, którego budowa idzie już pełną parą. Z pewnością wzbogaci ofertę rekreacyjną gminy, ale także umożliwi naukę pływania większej liczbie dzieci, które do tej pory musiały korzystać z obiektów w innych gminach.

Efektywnie zabiegaliśmy także o pomoc z budżetu państwa, dzięki czemu możemy oddawać do użytku lub rozpoczynać modernizację kolejnych dróg gminnych, które niezmiennie są jednym z naszych inwestycyjnych priorytetów.

Wsparcie finansowe z zewnątrz umożliwiło również rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy budynku urzędu gminy tak, by był dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i spełniał wymagania sanitarne na wypadek nadzwyczajnych okoliczności takich jak przeżywana od roku pandemia.

Niepowodzenia

O niepowodzenia lepiej byłoby zapytać mieszkańców, zwłaszcza tych szczególnie krytycznie nastawionych do samorządowych władz. Z mojego punktu widzenia krytyczna analiza dotychczasowych dokonań powinna być powiązana z analizą realizacji przyjmowanych przez Radę Gminy uchwał budżetowych. Jak dotąd pod tym względem powodów do niepokoju nie ma, bo mimo pandemii udaje się realizować przyjęte plany.

Można by sobie pewnie życzyć szybszego tempa realizacji kolejnego etapu budowy sieci kanalizacyjnej, ale to wymaga uzgodnień z ościenną gminą i pomocy finansowej z zewnątrz, więc nie jest w pełni zależne od nas. W dalszym ciągu mamy też spore potrzeby, jeśli chodzi o budowę chodników, zwłaszcza przy drogach powiatowych. Współpracujemy w tej sprawie z władzami starostwa.

Jeśli miałbym wskazać niepowodzenie, to jednak raczej nie w związku z inwestycjami, ale bardziej w sferze relacji społecznych. Przykro mi, że nie udało się zachęcić do współpracy OSP Korzenna, ale nie mam wpływu na to, że przedstawiona przeze mnie kolejna propozycja, zmierzająca do nowego otwarcia, została odrzucona.

(KNB)

O sukcesach i porażkach innych wójtów na półmetku kadencji przeczytasz w specjalnym wydaniu „Dobrego Tygodnika Sądeckiego”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.