Partia popularnych chipsów wycofana ze sprzedaży. Dla niektórych może być niebezpieczna

Partia popularnych chipsów wycofana ze sprzedaży. Dla niektórych może być niebezpieczna

wycofane chipsy

Partia chipsów znanej marki została wycofana ze sprzedaży. Jak poinformował Główny Inspektor Sanitarny, produkt może być niebezpieczny dla części konsumentów. Zakupione przekąski można zwrócić do sklepów.

– Firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku wskazanej poniżej partii produktu pn. Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g, ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego – informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Jak wyjaśnia, w zakładzie produkcyjnym doszło do pomyłki. Część chipsów znalazła się w nieprzeznaczonych dla nich opakowaniach. Z tego powodu na paczkach brakuje informacji o obecności alergennego składnika. W sklepach, w których sprzedawano chipsy ma zostać zamieszczona informacja dla klientów. Proces wycofywania produktu z rynku jest monitorowany przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Numer wycofywanej partii to: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10, a data minimalnej trwałości produktów została określona na 30.10.2022. Te konkretne chipsy nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na białko mleka.

– Firma FRITO LAY Sp. z o.o. poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu do sklepu, w którym został zakupiony – zaznacza Główny Inspektor Sanitarny.

Czytaj też: Za kilka dni przez minutę będą wyć syreny alarmowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Thomas Bach przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Otwarcie Klubu Olimpijskiego. Jak ważną rolę miał Polski Komitet Olimpijski w inspirowaniu młodych pokoleń?

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.