W wyjątkową rocznicę na sądeckie tory wyjedzie zabytkowy pociąg

W najbliższy weekend w naszym regionie będzie można przejechać się zabytkowym pociągiem – i to z nie byle jakiej okazji. W tym roku mija 145 lat, odkąd uruchomiono tzw. kolej Tarnowsko-Leluchowską, czyli pierwszą linię kolejową w tej części współczesnej Małopolski.

Skład pociągu zestawiony będzie z zabytkowej lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznych wagonów z lat 30-60. XX wieku – informuje Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

W sobotę (25 września) o 8:50 skład pojedzie z Nowego Sącza do Muszyny, gdzie tego dnia odbędzie się jarmark. Stamtąd też o 11:53 pociąg wyruszy do Żegiestowa, potem zaś (o 13:34) – do Krynicy-Zdrój.

Następnego dnia (26 września) o godzinie 9:00 będzie można przejechać się z Nowego Sącza do Gorlic i Biecza, trasą dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej. W Bieczu na podróżnych będą czekały liczne atrakcje – nie zabraknie zwiedzania i degustacji dań kuchni regionalnej.

Szczegółowe informacje, takie jak rozkłady jazdy, ceny biletów i plany podróży, można znaleźć na stronie: www.kolejegalicyjskie.pl.

fot. Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.