W Wierchomli Małej wprost na drogę osunęła się ziemia, a wraz z nią słup energetyczny

W Wierchomli Małej wprost na drogę osunęła się ziemia, a wraz z nią słup energetyczny

Prawdopodobnie przez intensywne opady deszczu i nawodnienie terenu w Wierchomli Małej wprost na drogę gminną osunęła się ziemia wraz ze słupem energetycznym i drewnianym ogrodzeniem. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

,,31 maja około godziny 16.39 zastęp z OSP Wierchomla został zadysponowany do działań w Wierchomli Małej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze gminnej znajdował się złamany słup energetyczny niskiego napięcia. Linki były naciągnięte ale nieprzerwane. Występowało zagrożenie dla użytkowników drogi” – relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Druhowie zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstrzymali ruch do czasu zniwelowania zagrożenia. Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli napięcie, a następnie strażacy przy użyciu wyciągarki przesunęli złamaną część słupa na pobocze drogi. Na koniec linki zostały podwiązane do pobliskiego drzewa. Działania trwały około dwie godziny.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.