W wieku 89 lat zmarł ks. Władysław Jemioło. Przez 24 lata był związany z parafią w Śnietnicy

W wieku 89 lat zmarł ksiądz Władysław Jemioło, który przez 24 lata pełnił posługę w parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Śnietnicy (pow. gorlicki). Odszedł w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie, w którym przebywał od 2016 roku.

Ks. Władysław Jemioło urodził się 5 listopada 1931 roku w Brzezówce. Pochodził z parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Kolbuszowej (obecnie w diecezji rzeszowskiej). Maturę zdał w 1952 roku w Kolbuszowej. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych otrzymał święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali w dniu 23 czerwca 1957 roku w Tarnowie.

Był wikariuszem w parafiach: Padew Narodowa (od 10 lipca 1957 roku), Przeczyca (od 10 lipca 1961 roku) i Trzciana koło Bochni (od 1 sierpnia 1963 roku).

W 1966 roku został wikariuszem ekonomem śnietnickiej parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli, a 24 stycznia 1969 roku proboszczem tejże parafii. Posługę tę pełnił do 30 kwietnia 1990, czyli 24 lata. Rok później nominowano go na proboszcza parafii pod wezwaniem św. Małgorzaty w Trzcianie koło Bochni. Tam pracował do 2002 roku, po czym został w parafii w charakterze rezydenta. Ze względu na stan zdrowia w 2016 roku przeprowadził się do Domu Księży Diecezji Tarnowskiej im. św. Józefa w Tarnowie.

Jak informuje, ks. Marek Podgórski – notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, w dowód wyróżnienia za gorliwie pełnioną posługę kapłańską ks. Jemioło otrzymał w dniu 8 lipca 1967 roku diecezjalne odznaczenie Expositorium Canonicale, a w dniu 21 grudnia 1979 roku diecezjalny przywilej Rochetto et Mantoletto.

Zmarł 23 listopada w wieku 89 lat. Msza święta za duszę zmarłego odbędzie się w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Małgorzaty w Trzcianie w środę (25 listopada) o godz. 14.00. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele parafialnym w Domatkowie w czwartek (26 listopada) o godz. 14.00, a następnie ciało śp. Księdza Władysława zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Źródło: Kuria Diecezji Tarnowskiej/
Fot.:
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział w Trzcianie

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.