W tragicznym wypadku zginął 25-latek z gminy Ropa

W tragicznym wypadku zginął 25-latek z gminy Ropa

Łosie, śmiertelny wypadek

W tragicznym wypadku, do którego doszło wczoraj po godzinie 15. zginął 25-letni mieszkaniec gminy Ropa. O jego życie walczyli lekarze w tarnowskim szpitalu. Nie udało się.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-letni kierujący samochodem marki Mercedes (również mieszkaniec gminy Ropa) na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał kilkadziesiąt metrów i uderzył w metalową barierę, znajdującą się nad potokiem Łosianka – relacjonuje w rozmowie z naszą redakcją asp. szt. Gustaw Janas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Siła uderzenia w barierkę była tak duża, że z samochodu wypadł 25-letni pasażer. Mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do tarnowskiego szpitala. Tam lekarze walczyli o jego życie. Niestety pomimo ich wysiłków, mężczyzna zmarł. Kierowca Mercedesa był trzeźwy. Trafił do gorlickiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– W momencie, kiedy doszło do wypadku, jezdnia była mokra, a temperatura w okolicach zera stopni. Na miejscu zdarzenia policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach dokonali oględzin, zabezpieczyli ślady. Zarówno pojazd, jak i ciało zmarłego zostały zabezpieczone do dalszych badań – wyjaśnia asp. szt. Gustaw Janas.

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym PSP w Gorlicach, OSP Ropa i OSP Łosie, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, LPR i Policja.

Czytaj także: Sądecki taksówkarz: „Codziennie boję się, że kogoś nieumyślnie zabiję”

Fot . KPP Gorlice/
PSP Gorlice/

OSP Ropa

Share on twitter
Share on facebook