Poseł Mularczyk z szansą na mandat europosła. W sztabie PiS jednak radości nie ma [Film]

Poseł Mularczyk z szansą na mandat europosła. W sztabie PiS jednak radości nie ma [Film]

W sztabie Prawa i Sprawiedliwości w Nowym Sączu niemałe zaskoczenie. Radości po poznaniu sondażowych wyników exit poll nie było. Raczej konsternacja i zmieszanie. Poseł Mularczyk uspokaja – zaczekajmy na oficjalne wyniki, te mogą się różnić.

Wieczór wyborczy PiS zorganizowano w nowosądeckim biurze posła Mularczyka, który z drugiego miejsca na liście starał się o mandat europosła w okręgu małopolsko-świętokrzyskim.

– Jeśli te wyniki sondażu exit poll się potwierdzą, to oznacza, że Koalicja Obywatelska zjadła swoich koalicjantów. KO wzmocniła się kosztem Trzeciej Drogi i Lewicy. Nasze poparcie jest na takim samym poziomie, na którym byliśmy dotychczas – mówił w rozmowie z naszą redakcją poseł Arkadiusz Mlarczyk.

Prawdopodobnie, jeśli PiS weźmie trzy mandaty w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, to zdobędą je: europoseł Beata Szydło, europoseł Dominik Tarczyński i właśnie sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk. Oficjalne wyniki pojawią się jutro rano.

– Wydaje się, że PiS ma szanse na utrzymanie 19 mandatów, a nawet zdobycie 20 – mówił z nadzieją poseł Mularczyk.

Jeśli niewiele się zmieni, będą to pierwsze przegrane przez PiS wybory od dziesięciu lat. – Zaczekajmy na rzeczywiste wyniki – komentował parlamentarzysta.

Czytaj także: Są już wyniki exit poll. Koalicja Obywatelska na prowadzeniu

Fot. Adrian Maraś 

Reklama