W Sandecji pamiętali o Dniu Autyzmu. Prezes: „Oni nie są gorsi od nas”

W niedzielę odbyła się szósta edycja Marszu z okazji Światowego Dnia Autyzmu.

wsb3

Jednym z partnerów tego wyjątkowego wydarzenia była Sandecja Nowy Sącz. Na marszu stawiła się delegacja piłkarzy z prezesem klubu Tomaszem Michałowski na czele. Towarzyszyli mu Marek Kozioł, Szymon Kuźma, Kamil Ogorzały i Michał Szaflarski.

Wcześniej sądeczanie nagrali też klip wideo zachęcający do udziału w Marszu. Tym razem w rolach głównych zaprezentowali się Grzegorz Baran, Adrian Basta oraz Renata Posłaniec ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną (zobacz WIDEO).

Czytaj również: B KLASA. EKIPA ZE STRÓŻ ROZBITA U SIEBIE. 10 GOLI SNAJPERA I POST NA EKSTRAKLASA TROLLS!

Wymarsz zaplanowano na godzinę 11 ze Starej Sandecji. Nasi piłkarze nim wzięli udział w uroczystości rozdali wiele autografów i pozowali do pamiątkowych zdjęć. Pochód przeszedł Alejami Wolności, w kierunku Plant, skręcił w ulicę Długosza i stamtąd pomaszerował prosto pod Sądecki Ratusz.

Tam wszystkich uczestników przywitał prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, zapraszając do wspólnej zabawy. Było wiele radości i uśmiechu.

- Cieszę się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. To bardzo ważne, by ciągle podnosić świadomość społeczeństwa odnośnie autyzmu. Ludzie dotknięci tą przypadłością nie są gorsi od nas, dlatego należy ich w pełni zaakceptować. My jako Sandecja zawsze będziemy wpierać takie akcje. Myślę, że zawodnicy mają podobne zdanie na ten temat – powiedział prezes nowosądeckiego klubu Tomasz Michałowski.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Jakub Kruczek

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.