W sądeckim ratuszu zapłacimy podatek kartą? Zadecydują o tym sądeccy radni

Już w najbliższy wtorek (25 lipca) sądeccy radni pochylą się nad projektem uchwały związanej z możliwością zapłaty podatków za pomocą karty płatniczej. 

Radni będą debatować nad uchwałą “w sprawie dopuszczenia zapłaty podatków, stanowiących dochody budżetu miasta Nowego Sącza za pomocą instrumentu płatniczego, innego niż polecenie przelewu, w tym instrumentu płatniczego, na którym przechowywany jest pieniądz elektroniczny”.

Będzie to element „Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej”, który jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju.

– Dopuszcza się zapłatę podatków, stanowiących dochody budżetu miasta Nowego Sącza, za pomocą innego niż polecenie przelewu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 28 listopada 2014 r. o usługach płatniczych (t.j. Dz.U. 2016, poz.1572 ze zm.), w tym instrumentu płatniczego, na którym przechowywany jest pieniądz elektroniczny – czytamy w projekcie uchwały.

– Takie rozwiązanie wprowadzono w Ciechanowie w ramach programu Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz Ministerstwa Rozwoju. Tamtejszy system dobrze się sprawdza. Prezydent Ciechanowa podpisał umowę z firmą, która dostarczyła bezpłatne terminale. Za dokonanie transakcji kartą lub telefonem opłaty nie ponosi ani mieszkaniec, ani urząd. Jestem pewien, że mieszkańcy Nowego Sącza będą zadowoleni z takiego rozwiązania – mówi radny Michał Kądziołka.

Wkrótce w kasach Urzędu Miasta mają pojawić się dwa terminale płatnicze, potem kolejne trzy.

System płatności kartą funkcjonuje już w Starym Sączu, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Ilustracyjne – pixabay, Ministerstwo Rozwoju. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.