W Urzędzie Miejskim w Starym Sączu zapłacisz kartą płatniczą i telefonem

Od poniedziałku (3 lipca) w dwóch terminalach, które znajdują się w miejscach, gdzie starosądeczanie opłacają podatki i wywóz śmieci będzie można płacić kartą płatniczą. Za pomocą terminali będzie można uregulować również inne opłaty administracyjne.

Będzie ponadto możliwość uregulowania opłat bezpośrednio u pracownika na stanowisku.

– Klienci naszego urzędu, którzy w smartfonach mają zainstalowaną aplikację PeoPay (Bank Pekao S.A.) i aplikację Blik (Alior Bank, Bank Millenium, Bank Zachodni WBK, Getin Bank, ING Bank Śląski, PKO BP, Mbank) będą mogli szybko i wygodnie zapłacić w trybie on-line, w tym samym miejscu, w którym złożyli wniosek, bez konieczności stania do okienka kasowego. Ten system wprowadzony w urzędzie równolegle z terminalami płatniczymi to ich internetowy odpowiednik – informuje Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Usługa umożliwia maksymalne uproszczenie wnoszenia opłat.

Urzędnik przyjmuje od klienta wniosek i po zalogowaniu się do systemu wpisuje kwotę opłaty administracyjnej i zatwierdza płatność. Transakcję potwierdza również klient i gotowe. Nie trzeba już czekać w kolejce do punktu kasowego i wracać z potwierdzeniem zapłaty.

– Cały proces jest prosty i intuicyjny i bez wątpienia wpłynie na usprawnienie pracy urzędu. Oznacza mniejsze koszty obsługi płatności i zapewnia bezpieczeństwo transakcji. W ten sposób będzie można opłacić należności w Urzędzie Stanu Cywilnego, Referacie Spraw Obywatelskich, Referacie Geodezji i Planowania Przestrzennego, Referacie Infrastruktury Komunalnej, zapłacić podatki, za odbiór śmieci. Telefonem zapłacimy również w kasie urzędu. Oczywiście opłaty można nadal wnosić w tradycyjny sposób – dodaje włodarz Starego Sącza.

Urząd Miejski w Starym Sączu uczestniczy w programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową S.A.

O tym, że Nowy Sącz również przymierza się do wprowadzenia podobnego systemu opłat, czytaj TUTAJ

– Prowadzimy rozmowy dotyczące przystąpienia do programu Ministerstwa Rozwoju i Krajowej Izby Rozliczeniowej umożliwiającej dokonywania płatności z mobilnym użyciem m.in. aplikacji na telefonie komórkowym lub innym urządzeniu – pisze prezydent Ryszard Nowak.

– Niezależnie od tego podjęliśmy starania o umożliwienie dokonywania płatności z użyciem kart płatniczych w kasach Urzędu Miasta.

Fot. Ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.