Nowy Sącz: potrącił psa i odjechał

We wtorek, 18 lipca, przed godz. 15. na ulicy Jagiellońskiej doszło do potrącenia psa. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając zwierzęciu pomocy. Sytuację zarejestrowały kamery.

- Dzięki szybkiej reakcji przechodniów i straży miejskiej pies został przewieziony do weterynarza - donoszą użytkownicy grupy Spotted: Nowy Sącz w mediach społecznościowych.

Właściciele psa zostali odnalezieni. Ukarano ich mandatem.

Zwierzę w wyniku uderzenia prócz rany ma prawdopodobnie złamane tylne łapy.

Zapytaliśmy Straż Miejską, czy zarejestrowała zdarzenie.

- Informacje z monitoringu w razie potrzeby przekazujemy na policję. Policja zajmuje się dalszą weryfikacją - powiedział nam funkcjonariusz straży miejskiej obsługujący monitoring.

- Po sprawdzeniu zgłoszeń i interwencji podjętych 18 lipca na ulicy Jagiellońskiej w Nowym Sączu, informuję, że sądecka policja nie otrzymała zgłoszenia o przedmiotowym zdarzeniu - wyjaśnia Iwona Grzebyk - Dulak, rzecznik sądeckiej Policji.

Nieumyślne potrącenie zwierzęcia nie jest karane. Jeśli natomiast kierowca zrobi to specjalnie, art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt przewiduje grzywnę lub nawet rok pozbawienia wolności. Kara za nieudzielenie pomocy zwierzęciu może wynosić natomiast do 5 tys. zł.

 

Fot. ilustracyjne 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.