W Sądeckim Elektryku oddali krew dla uczczenia jubileuszu [zdjęcia, film]

W Sądeckim Elektryku oddali krew dla uczczenia jubileuszu [zdjęcia, film]

Sądecki Elektryk krwiodawstwo

Konkursy, gra terenowa, bieg, rajd – w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu w tym roku sporo się dzieje. Wszystko dlatego, że szkoła świętuje 50-lecie nadania imienia gen. bryg. Józefa Kustronia. Jedna z akcji w ramach jubileuszu miała miejsce w ubiegłym tygodniu i przebiegała pod hasłem: „Bądź jak nasz Patron – Bohaterem – oddaj krew”.

12 kwietnia w szkolnej świetlicy Sądeckiego Elektryka nie zabrakło śmiałków, którzy chcieli podzielić się bezcennym lekarstwem, czyli swoją krwią. Pojawiali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, a zarejestrowały się w sumie 44 osoby.

Ze względu na dużą ilość zgromadzonej w naszym regionie krwi ABRh+ i BRh+, osoby z takimi grupami tego dnia nie były przyjmowane. Z tego powodu, jak i po kwalifikacji dotyczącej stanu zdrowia krew oddały ostatecznie 24 osoby. Zebrano więc w sumie 10 800 litrów czerwonego płynu, który może uratować czyjeś zdrowie lub życie.

– Cieszy fakt, że wielu oddało krew po raz pierwszy i jak sami mówią, nie po raz ostatni – zaznaczają przedstawiciele szkoły.

Akcję zorganizowało szkolne koło PCK, a jej koordynatorami byli Ewa Bereś i Rafał Gruca.

fot. Sądecki Elektryk

Czytaj też: Krwiodawców w remizie OSP Korzenna znów nie zabrakło

Reklama