Nowy Sącz: w Rynku powstanie zapowiadany ,,sklep z policją"

W styczniu, podczas uroczystego przekazania nowosądeckiej Policji dwóch nowych radiowozów, prezydent Ludomir Handzel stwierdził, iż chce, aby w centrum miasta powstał tzw. ,,sklep z policją". Rzecz nie w upodmiotowieniu funkcjonariuszy, a w ich dostępności dla mieszkańców. Okazuje się, iż taki ,,sklep" powstanie w budynku miejskim przy ulicy Rynek 21. 

dts

Utworzony zostanie tam punkt przyjęć i będą w nim dyżurować głównie dzielnicowi z nowosądeckiej Policji. Interesanci załatwią tam każdą sprawę , z wyjątkiem tych, które wymagają obecności w komisariacie przy ul. Grottgera.

Jak informują pracownicy urzędu, miasto odda do użytku Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu na czas nieokreślony lokal o powierzchni 30 m2. Komenda Miejska Policji będzie opłacać rachunki za: media, świadczenia komunalne, utrzymania lokalu, a także podatek od nieruchomości. Wcześniej pomieszczenie zostanie wyremontowane przez miasto.

- Miasto pomaga policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewnia – mówi prezydent miasta Ludomir Handzel. - Chcę, żeby w centrum było takie miejsce, gdzie nowosądeczanie będą mogli mieć policję, przysłowiowo mówiąc, „pod ręką”. Funkcjonariusze na takie miejsca mówią „sklep z policją” - mówił w styczniu prezydent Ludomir Handzel.

Ludomir Handzel chce powstania "sklepu z policją" i kolejnego komisariatu w Nowym Sączu

Fot. UM Nowy Sącz

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.