Ludomir Handzel chce powstania "sklepu z policją" i kolejnego komisariatu w Nowym Sączu

Dziś sądeccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz posterunku policji w Nawojowej otrzymali do dyspozycji dwa nowe radiowozy o łącznej wartości 156 tysięcy złotych. Podczas uroczystości ich przekazania prezydent złożył obietnicę, że w mieście powstanie nowy komisariat, który zostanie oddany do dyspozycji mieszkańców jeszcze w tym roku. Gospodarz miasta chce też utworzenia w centrum  niewielkiego posterunku.

- Miasto pomaga Policji i będzie pomagało, bo bezpieczeństwo mieszkańców Nowego Sącza jest dla mnie bardzo ważne, a Policja to jest główna formacja, która to bezpieczeństwo zapewniaChcę, żeby powstał na terenie Nowego Sącza dodatkowy komisariat, w którym będzie zatrudnionych stu dwudziestu funkcjonariuszy. Będzie on obsługiwał część osiedli oraz teren Starego Miasta. Dodatkowo chciałbym też, aby w centrum był posterunek policji w formie punktu przyjęć – policjanci na taki punkt mówią „sklep z policją”. Będzie on miał siedzibę w lokalu miejskim- powiedział Ludomir Handzel

Oddane dziś do dyspozycji policjantów samochody to ople astra o mocy 200. koni i wartości 78 tys. zł. każdy. Koszty zakupu w połowie pokryło miasto i starostwo, a druga połowa pochodziła z budżetu Policji,

- Cieszymy się, że każdego roku możemy kupować nowe radiowozy, bo policyjne auta rocznie przejeżdżają około dwudziestu tysięcy kilometrów, więc bardzo dużo. Średnia kilometrów, które mają na licznikach nasze pojazdy to około 200 tysięcy kilometrów. Te starsze mają nawet o tysiąc więcej. Oczywiście w sytuacji, kiedy mamy nowe radiowozy, to wycofujemy te najstarsze z użytkowania - mówił Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu inspektor Jarosław Tokarczyk.

 

PUMA

1 comment

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.