W pożarze stracili wszystko. Pomóż rodzinie z Bukowca

Ruszyła akcja pomocowa dla rodziny Brończyków z miejscowości Bukowiec w gminie Korzenna. Ludzie stracili dobytek życia wskutek pożaru, do którego doszło w poniedziałek 16 stycznia.

Od kilku dni mieszkają kątem u sąsiadów. Kilka godzin wystarczyło, by pozbawić ich środków do życia. Pożar strażacy gasili 6 godzin.

– W poniedziałek w Bukowcu spalił się drewniany dom. Pożarem objęty był całkowicie dach obiektu pokryty dachówką, który uległ zawaleniu oraz parter budynku – mówi Marian Marszałek, rzecznik prasowy straży pożarnej w Nowym Sączu. Spalony budynek trzeba było rozebrać w całości.

Trójka dzieci, ich rodzice oraz dziadek potrzebują dosłownie wszystkiego. Utrzymują się z gospodarki. Ocala tylko stodoła i stajnia.

W pomoc rodzinie zaangażowało się wiele osób. Pomagają policjanci z Grybowa oraz wiele rodzin mieszkających w okolicy.

Państwu Brończykom można również pomóc wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone konto bankowe. Fundusze będą przeznaczone na odbudowę domu.

Numer konta: 80 8797 1026 0020 0296 1651 0001

Fot. OSP Korzenna.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.