W OSP Korzenna szykuje się wielkie świętowanie

W OSP Korzenna szykuje się wielkie świętowanie

OSP Korzenna

Przygotowania organizacyjne trwają od miesięcy. Od kilku dni natomiast robota pali się strażakom w rękach w remizie i w jej otoczeniu. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, bo już jutro w OSP Korzenna wielka uroczystość. Druhowie będą świętować 90-lecie działalności jednostki. Zaplanowano sporo atrakcji, także dla najmłodszych.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się 11 maja w Korzennej, wszyscy mieszkańcy Sądecczyzny i nie tylko będą mile widziani.

O godzinie 13:45 strażacy wyruszą spod remizy i przemaszerują do kościoła parafialnego w Korzennej. Tam nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii świętego Floriana, o których pisaliśmy TUTAJ, a następnie zostanie odprawiona msza święta. Po niej wszyscy udadzą się do kapliczki świętego Floriana, a później na plac przy remizie, gdzie m.in. złożony zostanie raport, odbędzie się wręczenie odznaczeń i okolicznościowe przemówienia. Po części oficjalnej w planach są występy artystyczne i zabawa taneczna.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Czekać na nich będą dmuchańce, miasteczko strażackie, balonowe zoo, brokatowe tatuaże, czy darmowe lody i hot dogi.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

fot. OSP Korzenna – KSRG

Czytaj też: Nastoletni rowerzysta potrącony przez samochód. W akcji śmigłowiec LPR

Reklama