W Nowym Sączu powstanie izba pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich

W Nowym Sączu powstanie izba pamięci 1 Pułku Strzelców Podhalańskich

Masz w swoich zbiorach pamiątki związane z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich? Dołącz do ogólnopolskiej akcji, w ramach której w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu powstanie izba pamięci poświęcona tej jednostce. 

Sala tradycji, która obecnie znajduje się w siedzibie KOSG w Nowym Sączu być może wkrótce stanie się prawdziwą izbą pamięci – miejscem ważnym i atrakcyjnym dla rodzin bohaterów i pasjonatów, ale również dla uczniów szkół, którzy chętnie odwiedzają istniejącą salę tradycji.

Głównym celem akcji opatrzonej tytułem „Zbieramy pamiątki związane z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich – stwórzmy wspólnie wystawę w Nowym Sączu“ jest pozyskanie od ofiarodawców pamiątek związanych z historią 1 Pułku Strzelców Podhalańskich – oddziału zbrojnego powstałego na Sądecczyźnie.

– Szczególnie chodzi nam o materiały ikonograficzne, zdjęcia, które będą uzupełnieniem istniejącej już w Muzeum Okręgowym obszernej fototeki. Ważne są też artefakty, elementy szabelunku, umundurowania, a także broń. Osoby, które przyniosą do nas te pamiątki – o co dziś apeluję – nie będą anonimowe. Wszystko będzie udokumentowane w księgach – mówił Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Jak dodał, zdjęcia i dokumenty będą również digitalizowane, co pozwoli ocalić je przed zniszczeniem i przekazywać je następnym pokoleniom.

Prezentację wystawy zaplanowano na listopad 2019 roku.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.