Krok do przodu w sprawie przemiany Parku Strzeleckiego poczyniony

Sprawa popadającego w ruinę Parku Strzeleckiego to temat wywołujący wiele emocji wśród mieszkańców Nowego Sącza. Być może wreszcie coś zacznie zmieniać się na lepsze. Jak informuje Urząd Miasta, dziś został ogłoszony przetarg na rewitalizację obszaru położonego przy ulicy Ogrodowej.

wsb3

- W miejscu, gdzie obecnie znajduje się zaniedbana muszla koncertowa, ma powstać nowoczesny, zadaszony amfiteatr, który pomieści 4 tysiące osób. Powstaną również nowe place zabaw dla dzieci, pętla gimnastyczna, nowy parking a przy wejściu do Parku Strzeleckiego - plac wodny - obiecują urzędnicy.

Stara muszla koncertowa zostanie zburzona, podobnie jak ławki na widowni, niecka dawnej sadzawki, niedokończone budynki toalet, czy nieużywane drewniane budynki w pobliżu amfiteatru. Usunięte zostaną także słupy oświetleniowe w okolicy amfiteatru i dawnej sadzawki oraz ogrodzenie oddzielające strefę sceny od widowni. Znikną tablice reklamowe z wału za trybunami i rzeźba z piaskowca znajdująca się między ogrodzeniem a podstawą wału.

- Ogłoszenie o przetargu oraz specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z załącznikami dostępne są pod następującym adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/nowysacz - podaje Urząd Miasta.

Oferty przetargowe otworzone zostaną 31 lipca. Przewidywany termin zakończenia prac rewitalizacyjnych to luty 2021 roku. Remont parku kosztować będzie ponad 53 miliony złotych, a Nowy Sącz otrzymał na ten cel niemal 30 milionów złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

fot. UM Nowego Sącza

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.