W Nowym Sączu będzie więcej miejsc do plażowania?

Lato tuż tuż. Mieszkańcy jak co roku będą korzystać z kąpieliska zorganizowanego na rzece Kamienica.  Jest plan stworzenia nowych miejsc do plażowania nad Łubinką. W tym celu trzeba oczyścić progi rzeczne, by mogły tam powstać naturalne kąpieliska.

Renault2

- Na Łubince, od mostu przy ul. Nowochruślickiej do ronda przy ul. Tarnowskiej, jest około osiem progów rzecznych - podpowiadał  podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Wiceprzewodniczący Tomasz Cisoń.

- Oczyszczenie progów rzecznych na Łubince mogłoby przynieść wiele korzyści. Kąpieliska przyciągałyby tłum ludzi, a dodatkowo mielibyśmy zabezpieczenie przeciwpowodziowe - zauważył Tomasz Cisoń.

Czy pomysł uda się zrealizować? Miasto musi w tej sprawie wystosować oficjalne pismo do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W Nowym Sączu planowana jest również budowa nowego otwartego basenu. Z jedynego tego typu obiektu znajdującego się przy ul. Zdrojowej sądeczanie nie będą mogli już korzystać, bo prezydent miasta rozważa wycofanie dotychczasowej dzierżawy i sprzedaż basenu o czym pisaliśmy  TUTAJ i TUTAJ.

Ma za to powstać nowy otwarty basen.

- Myślę o tym, by rozpocząć projekt budowy pływalni otwartej. Kamienica - Kamienicą, Dunajec - Dunajcem, ale nie zawsze można z wody korzystać i nie zawsze jest to bezpieczne - mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak

Czytaj również:

Nowy Sącz: brzegi Kamienicy przechodzą lifting

Nowy Sącz: będzie plaża nad Kamienicą

Fot. ilustracyjne - zeszłoroczna plaża nad Kamienicą - Tatiana Biela.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.