W Nowym Sączu będzie więcej miejsc do plażowania?

W Nowym Sączu będzie więcej miejsc do plażowania?

Lato tuż tuż. Mieszkańcy jak co roku będą korzystać z kąpieliska zorganizowanego na rzece Kamienica.  Jest plan stworzenia nowych miejsc do plażowania nad Łubinką. W tym celu trzeba oczyścić progi rzeczne, by mogły tam powstać naturalne kąpieliska.

– Na Łubince, od mostu przy ul. Nowochruślickiej do ronda przy ul. Tarnowskiej, jest około osiem progów rzecznych – podpowiadał  podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Wiceprzewodniczący Tomasz Cisoń.

– Oczyszczenie progów rzecznych na Łubince mogłoby przynieść wiele korzyści. Kąpieliska przyciągałyby tłum ludzi, a dodatkowo mielibyśmy zabezpieczenie przeciwpowodziowe – zauważył Tomasz Cisoń.

Czy pomysł uda się zrealizować? Miasto musi w tej sprawie wystosować oficjalne pismo do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie.

W Nowym Sączu planowana jest również budowa nowego otwartego basenu. Z jedynego tego typu obiektu znajdującego się przy ul. Zdrojowej sądeczanie nie będą mogli już korzystać, bo prezydent miasta rozważa wycofanie dotychczasowej dzierżawy i sprzedaż basenu o czym pisaliśmy  TUTAJ i TUTAJ.

Ma za to powstać nowy otwarty basen.

– Myślę o tym, by rozpocząć projekt budowy pływalni otwartej. Kamienica – Kamienicą, Dunajec – Dunajcem, ale nie zawsze można z wody korzystać i nie zawsze jest to bezpieczne – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak

Czytaj również:

Nowy Sącz: brzegi Kamienicy przechodzą lifting

Nowy Sącz: będzie plaża nad Kamienicą

Fot. ilustracyjne – zeszłoroczna plaża nad Kamienicą – Tatiana Biela.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama