Prezydent Nowego Sącza chce zbudować nowy otwarty basen

Ryszard Nowak rozważa sprzedaż basenu przy ulicy Zdrojowej i budowę nowego otwartego basenu. Obiekt przy kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Platinum nad Łubinką był w poprzednim sezonie nieczynny ze względu na uszkodzenie niecki. Jest możliwe, że lepiej zbudować nowy basen niż remontować obecny.

Gospodarzem obiektu jest przedsiębiorca Andrzej Danek. Jednak teren pozostanie w jego władaniu tylko do czerwca tego roku.

– Myślę o tym, by rozpocząć projekt budowy basenu – pływalni otwartej. Kamienica – Kamienicą, Dunajec – Dunajcem, ale nie zawsze można z wody korzystać i nie zawsze jest to bezpieczne. Staramy się zapewnić bezpieczeństwo. Nie będę budował dziesięciu plaż i stawiał po dwóch ratowników, bo to chyba nie ma większego sensu. Chcemy poszukać miejsca i wybudować basen otwarty. Taki, który będzie w sezonie letnim atrakcją i miejscem wypoczynkowym dla sądeczan – mówi prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

W tym roku kończy się dzierżawa basenu.

– Nie mam zamiaru jej przedłużać. Rozważam możliwość sprzedaży tego terenu – tłumaczy prezydent.

O basenie nad Łubinką pisaliśmy TUTAJ

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.