W Nowej Wsi praca wre. Powstaje Centrum Aktywizacji Społecznej

W Nowej Wsi praca wre. Powstaje Centrum Aktywizacji Społecznej

W Nowej Wsi w gminie Łabowa praca wre. W miejscowości ,,rośnie” Centrum Aktywizacji Społecznej za ponad 1,3 miliona złotych.

W kwietniu ubiegłego roku przedstawiciele urzędu gminy informowali o dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 500 000 zł miało pozwolić na modernizację wiat przystankowych, a o związanych z tym pracach pisaliśmy TUTAJ. Natomiast 1 300 000 zł gmina Łabowa miała przeznaczyć na budowę Centrum Aktywizacji Społecznej w Nowej Wsi.

Prace już trwają. W przetargu na realizację inwestycji pojawiło się aż siedem ofert. Wśród nich najkorzystniejsza finansowo okazała się propozycja Firmy Budowlanej Sopata z Barcic, opiewająca na kwotę 1 136 413,70 zł. Zgodnie z umową, wykonawca ma czas do 30 listopada tego roku na zakończenie prac.

– Powstaje Centrum Aktywizacji Społecznej w Nowej Wsi, czyli miejsce, w którym mieszkańcy będą mogli spotykać się i aktywnie spędzać wolny czas. W budynku znajdzie się świetlica, biblioteka publiczna z nowoczesnym zapleczem oraz siedziby dla lokalnych grup. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – informuje wójcina gminy Łabowa, Marta Słaby.

Budynek będzie miał 218,97 m2 powierzchni użytkowej.

fot. Marta Słaby – Wójt Gminy Łabowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.