Gmina Łabowa czeka na nowoczesne wiaty przystankowe

Gmina Łabowa czeka na nowoczesne wiaty przystankowe

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w gminie Łabowa pojawią się nowoczesne wiaty przystankowe. 26 obiektów stanie wzdłuż drogi krajowej nr 75. Pierwsze z nich mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Projekt nowych wiat powstał już w 2019 roku. Trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę. Oferty można składać do 19 sierpnia do południa. Zostaną otwarte tego samego dnia o godzinie 12:30. W zakres prac wykonawcy wejdzie między innymi montaż drewnianej konstrukcji wiaty, stalowego pokrycia zadaszenia oraz wyposażenia wiat. Wszystko powinno zostać zrobione zgodnie z przygotowaną wcześniej dokumentacją.

10 wiat wykonawca będzie musiał dostarczyć do 30 listopada bieżącego roku. Na wykonanie kolejnych 16 ma czas do 30 listopada 2022 r. Obiekty zostaną ozdobione słowiańskim ornamentem. Znajdzie się na nich także herb gminy Łabowa oraz logo sponsorów. W jednej ze ścian wiaty będzie przeszklenie, a na zewnątrz drewniana donica.

Jak poinformował nas Sławomir Rybarski, Zastępca Wójta Gminy Łabowa, jest to już drugi przetarg dotyczący wykonania przystanków. Poprzedniego nie udało się rozstrzygnąć. Choć pojawiły się w nim dwie oferty, były zbyt kosztowne i przekraczały budżet planowany na ten cel. Prawdopodobnie jednym z najbardziej problematycznych elementów jest obecnie drewno, którego ceny w ostatnim czasie bardzo wzrosły.

Koncepcja architektoniczna wiat powstała w pracowni projektowej ,,SWD projekt Michał Świerad” z Nowego Sącza, a projekt opracował mgr inż. arch. Dawid Dutka. Z projektu tego pochodzą wizualizacje, które można zobaczyć poniżej.

Czytaj też: Wzrosły ceny biletów kolejowych w Małopolsce

Share on twitter
Share on facebook