W niedzielę włączamy się do akcji rozbudowy Sądeckiego Hospicjum!

W niedzielę włączamy się do akcji rozbudowy Sądeckiego Hospicjum!

Już po raz szesnasty na przełomie marca i kwietnia Sądeckie Hospicjum organizuje akcję opatrzoną tytułem „Pola nadziei”. W tym roku zebrane w ramach tej akcji pieniądze przeznaczone zostaną na rozbudowę hospicjum. W dwudziestu kościołach na Sądecczyźnie w najbliższą niedzielę (31 marca) zbierane będą datki na ten cel. Dorzuć coś od siebie i przyłącz się do akcji tworzenia pól nadziei, które zakwitną między niebem, a ziemią…

-W tegoroczną akcję włączy ponad stu wolontariuszy. To ogromne przedsięwzięcie, bo bardzo wiele osób, organizacji i stowarzyszeń włącza się w „Pola nadziei”. To świadectwo wielkiego zaangażowania i szczerej postawy ludzi, którzy nie szczędzą ani swojego czasu, ani energii i zaangażowania, aby pomóc innym i rozbudować Sądeckie Hospicjum – mówił Leszek Zegzda

Dzięki rozbudowie o nowe skrzydło placówka będzie mogła służyć jeszcze większej liczbie potrzebujących osób. Obecnie dobiegły końca prace projektowe. Budynek będzie połączony z już istniejącym i zapewni miejsca dodatkowo dla 23 chorych. Szacowany koszt inwestycji to  3 – 4 miliony złotych.

-Staraliśmy się z jednej strony projektować to jak najoszczędniej, a z drugiej – jak najbardziej funkcjonalnie. Program rozbudowy został przygotowany przez personel i dyrekcję ośrodka i sądzę, że to, co zaproponowali jest rozwiązaniem optymalnym i spełniającym oczekiwania pacjentów i pracowników – mówi Witold Król, projektant.

Za każdy datek będzie można otrzymać żonkila, naklejkę lub widokówkę z pracami laureatów konkursu plastycznego „Żonkilowa kartka”. Pieniądze zbierane będą do oznakowanych puszek.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.