Stowarzyszenie Orion świętuje 10. jubileusz

Stowarzyszenie Orion świętuje 10. jubileusz

Dziesięć lat temu wśród studentów PWSZ, WSB i filii innych uczelni wyższych w Nowym Sączu powstało stowarzyszenie na rzecz integracji środowisk akademickich „Orion”. W tym roku organizacja, która z biegiem lat poszerzyła swoją działalność o aktywność pomocową świętuje swoje okrągłe – dziesiąte urodziny. Z tej okazji w MCK Sokół w Nowym Sączu odbyła się gala, w której udział wzięli wszyscy, którzy wraz z „Orionem” zmieniają świat.

– Na początku skupialiśmy się tylko na uczelniach. Później to rozkwitało, a my poszerzaliśmy horyzonty. Zaczęliśmy pomagać, prowadzić działalność charytatywną, zbiórki, korepetycje dla maturzystów, konkursy i inne projekty. Te dziesięć lat to dużo czasu. Towarzyszyło nam wielu wspaniałych ludzi – tysiące członków i wolontariuszy – mówił Partyk Wicher, twórca organizacji.

Ludziom „Oriona” udało się zebrać łącznie około pół miliona złotych. Pomogli wielu osobom.

Wśród organizowanych przez stowarzyszenie akcji znalazły się m.in. Rajdy Jaśka Meli, Sądecka Akademia Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i projekt Selawi mający na celu promowanie talentów.  Na swoim koncie stowarzyszenie ma również zasługi na rzecz promowania przedsiębiorców sprzyjających osobom niepełnosprawnym.

Ostatnio Orion zorganizował akcję krwiodawstwa z okazji 725- lecia lokacji miasta Nowego Sącza, w ramach której udało się zebrać więcej niż zamierzano, bo aż 800 litrów krwi.

Uroczysta gala była okazją do świętowania dla wszystkich, którzy pod szyldem „Oriona”  pomagają czynić dobro. Wszystkie te osoby zostały odznaczone „srebrnym jabłkiem” .

Zarząd stowarzyszenia uhonorowano medalem Województwa Małopolskiego „Polonia Minor” oraz Krzyżem Małopolski.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła Bassara Jazz Collective Orchestra.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.