W niedzielę rodzinna rowerowa pielgrzymka z Nowego do Starego Sącza

rowerowa pielgrzymka

W rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na ziemi sądeckiej Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej, Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi” oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu zapraszają na  rodzinną, rowerową pielgrzymkę. Wyprawę zaplanowano na najbliższą niedzielę – 20. czerwca.

Część pielgrzymów wyruszy o godzinie 7.50 spod Kościoła Jana Pawła II przy ul. Batalionów Chłopskich w Nowym Sączu dołączając do głównej grupy oczekującej na nich na parkingu pod „zegarem kwiatowym” przy ruinach Baszty Kowalskiej w Nowym Sączu.

Na początek funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przeprowadzi krótki instruktaż na temat bezpieczeństwa rowerzystów na ścieżce rowerowej i na drogach publicznych. Następnie, około godziny 9. wyruszymy wyznaczoną trasą liczącą około 12 km, w kierunku ołtarza papieskiego w Starym Sączu. Tam o godzinie 11. rozpocznie się uroczysta Msza Św. z okazji Diecezjalnego Święta Rodziny pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Jeża. Msza potrwa około 1-1,5 godziny” – informują organizatorzy.

Pielgrzymów poprowadzi ks. Damian Migacz – Duszpasterz Kierowców Diecezji Tarnowskiej oraz Artur Czernecki – Prezes Stowarzyszenia „Beskidzkie Więzi”. Zabezpieczenie medyczne zapewni Maltańska Służba Medyczna.

Szczegóły związane z warunkami udziału dostępne są na www.mord.pl

Zdjęcia z pielgrzymki z 2019 roku obejrzysz TUTAJ

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.