Rowerowa pielgrzymka pod Ołtarz Papieski

Nie przeszkadzał im upał, ani to, że w niedzielę trzeba było wstać, aby podjąć trud pielgrzymowania. Całe rodziny z dzieciakami, z młodzieżą i dorosłymi zebrały się obok sądeckiej Baszty Kowalskiej, aby wspólnie wziąć udział w rowerowej wyprawie do Starego Sącza pod Ołtarz Papieski. Z okazji obchodów dwudziestej rocznicy wizyty Jana Pawła II na Sądecczyźnie odbyło się tam Diecezjalne Święto Rodzin. 

Renault2

Kilkanaście osób w asyście Policji i Straży Miejskiej pokonało 12 kilometrów ścieżką rowerową z Nowego do Starego Sącza. Przed rozpoczęciem podróży funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zapoznał wszystkich z zasadami bezpieczeństwa rowerzystów na ścieżce rowerowej i na drogach publicznych.

Rowerzystom podczas przejazdu przewodniczył ks. Damian Migacz – Duszpasterz Kierowców. Nie zabrakło również reprezentacji Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w osobie wicedyrektora Artura Czerneckiego.

Pielgrzymkę rowerową współorganizowali: sądecki MORD, Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Tarnowskiej oraz Stowarzyszenie „Beskidzkie Więzi”.

 

NOWAK-MOSTYMAJ

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.