Nowy Sącz. Przerwa na czytanie z Michałem Rusinkiem

Nowy Sącz. Przerwa na czytanie z Michałem Rusinkiem

Spotkanie z Michałem Rusinkiem w Nowym Sączu

W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kutury, odbyło się spotkanie z Michałem Rusinkiem, ambasadorem akcji „Kinder Mleczna Kanapka – Przerwa na wspólne czytanie”. Autor był gościem Sądeckiej Biblioteki Publicznej, która w ten sposób została nagrodzona za aktywny udział w przekazywaniu książkowych darów do małych, lokalnych bibliotek.

W trakcie spotkania dzieci miały okazję posłuchać wierszy pochodzących z  książki ,,Wierszyki rodzinne”, pobawić się w rymowanie, a także wysłuchać prostego wykładu na temat poezji. Dzieci przy pomocy Autora, podpowiadając mu różne przymiotniki stworzyły zabawne opowiadanie, które wspólnie zatytułowały „Fotogeniczne kury”.

Michał Rusinek przedpremierowo odczytał fragment swojej książki ,,Wytrzyszczka, czyli tajemnice nazw miejscowości”, która ukaże się w księgarniach 16.06.2021 i opowiedział o pracy tłumacza. Dla zgromadzonej publiczności była to zabawna lekcja języka polskiego. Obecni mieli również szansę dowiedzieć się nad czym obecnie pracuje zaproszony gość i otrzymać pamiątkowy autograf.

Spotkanie obfitowało w dobrą zabawę, dużo rymowania i mnóstwo pytań od publiczności. Zgodnie z duchem akcji wszyscy: i dzieci i dorośli zrobili sobie przerwę na wspólne czytanie.

Michał Rusinek – profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i pisarz. Autor esejów, opowiadań i książek dla dzieci ,,Zaklęcie na W”, ,,Mały Chopin”, ,,Kefir w Kairze”. Dwukrotnie wyróżniony w konkursie Świat Przyjazny Dziecku za książki ,,Gdziekolwiek jestem – jest i Miś” oraz ,,Wichajster”. Wraz z siostrą, ilustratorką, Joanną Rusinek tworzy literacko-plastyczny duet, w książkach ,,Wierszyki domowe”, ,,Jak przekręcać i przeklinać”.

 

Czytaj też:

21 czerwca rozpoczyna się Małopolski Festiwal Innowacji 2021

Reklama