W naszym regionie kręcą ,,Koronę Królów". Z lasu dobiega głośne ,,akcja"!

Wokół dworu w Jeżowie (część wsi Wilczyska) zaroiło się od aktorów znanych ze szklanego ekranu. Właśnie przy renesansowej budowli oraz w otaczającym ją parku, kręcone są sceny do trzeciego sezonu serialu Telewizji Polskiej ,,Korona Królów". Możliwe, że efekty będziemy oglądać już we wrześniu. 

wsb3

Do poprzednich dwóch sezonów plenery nagrywano w: Bobolicach, Inowłodzu, Lidzbarku Warmińskim, Kwidzynie, Dębnie a także w Malborku i Grodźcu oraz Wąchocku.

Cała ekipa filmowa przyjechała do gminy Bobowa (do Jeżowa) w ubiegłą środę. Pojawiły się wozy TVP, konie, a także aktorzy ubrani w historyczne stroje. Mieszkańcy zaczęli się żywo interesować gośćmi i tym, iż co chwilę z tamtej okolicy dobiega głośne ,,akcja". O tym fakcie powiadomili redakcję Bobowa24, która wysłała swoich dziennikarzy, by zbadali sytuację.

,,Korona Królów" - to polski serial telewizyjny, będący również telenowelą historyczną emitowaną od 1 stycznia 2018 roku na antenie TVP 1. Opowiada o czasach panowania króla Kazimierza Wielkiego. W tle nie brakuje wątków miłosnych i intryg.

Renesansowy dwór 

Dwór obronny w Jeżowie wraz z parkiem został wybudowany w drugiej połowie XV w. Jest jednym z najlepiej zachowanych obronnych dworów renesansowych w Polsce. Teraz odbywają się w nim ogólnopolskie plenery malarskie twórców profesjonalnych i amatorów. Dwór pełni funkcję ośrodka dydaktycznego tarnowskiego Liceum Plastycznego.

Pierwszym właścicielem dworu byli Jeżowscy lub Klemens Turski. Później posiadłość przejęli kolejno: Strzaszowie, Brzeńscy, Jaksa Rożnowie, Bylinowie, Kurdwanowscy, Jaworscy, Majchrowiczowie, Onitschowie, Ramułtowie. Obecnie właścicielem budynku jest Liceum Plastyczne w Tarnowie.

Dziękujemy za udostępnienie fotografii portalowi Bobowa24.pl

Fot. Mateusz Książkiewicz/Bobowa24.pl
Źródło: TVP 1, Bobowa24.pl, Wikipedia 

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.