Powrót do Sandecji po rocznej przerwie

Ekipa Sandecji Nowy Sącz zaczyna zbroić się przed startem rozgrywek Fortuna 1 Ligi. Pierwszy transfer do Klubu w obecnym okienku można spokojnie określić mianem “bomby”. To dlatego, że do zespołu Tomasza Kafarskiego powraca Adrian Danek, który w zeszłym sezonie reprezentował Cracovię. O tym w sobotni wieczór poinformowały klubowe media.

24-letni wychowanek Dunajca Nowy Sącz występował już w Sandecji w latach 2010-2018. W tym czasie przebijał się od zespołów juniorskich aż do pierwszej drużyny, w której zadebiutował w maju 2014 roku. W międzyczasie zaliczył półroczny epizod w Kolejarzu Stróże. Przełom w karierze popularnego “Dinka” nastąpił w 2017 roku, kiedy dostawał coraz więcej szans gry od pierwszej minuty od Radosława Mroczkowskiego. W pierwszym, historycznym sezonie “Biało-czarnych” w Ekstraklasie zaliczył 32 mecze, w których zdobył 3 bramki (łącznie w biało-czarnej koszulce zagrał 104 razy).

Jego gra została zauważona przez Michała Probierza, który po zakończeniu rozgrywek sprowadził go do Cracovii. Tam rozpoczął zmagania w wyjściowym składzie, ale uraz, jakiego doznał i konkurencja w ekipie “Pasów” spowodowały, że Danek zagrał tylko w dwóch meczach. Po tym, kiedy poprzednia kampania dobiegła końca, klub zdecydował się rozwiązać kontrakt z Sądeczaninem za porozumieniem stron.

Co ciekawe, gracz z numerem 20 od początku okresu przygotowawczego trenował z Sandecją, co mogło sugerować, że dołączy z powrotem do ekipy, z którą osiągnął najwięcej. Teraz potwierdziły się wszystkie plotki, które krążyły w piłkarskim światku, że “Dinek” ponownie zagra w jednym zespole ze swoim szwagrem, Maciejem Korzymem.

Zdj. Jarosław Para, MKS Sandecja S.A. (zdjęcie archiwalne)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.