W najbliższą niedzielę zdajemy egzamin z miłosierdzia

13 milionów ludzi wymagających natychmiastowej pomocy humanitarnej, w tym 6 milionów dzieci, zniszczone miasta, 80 % obywateli żyjących w ubóstwie – to tylko kilka liczb obrazujących bilans 6-letniej wojny w Syrii. 23 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia, we wszystkich parafiach w Polsce zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz ofiar wojny.

Kościół w Polsce nie może pozostać obojętny na dziejący się na naszych oczach dramat cierpiących braci – mówi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Stąd też, zgodnie z decyzją biskupów podjętą w odpowiedzi na apele papieża Franciszka, 23 kwietnia w parafiach na terenie całej Polski będą zbierane ofiary do puszek. Fundusze zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Polska potrzebującym. Działania Caritas można dodatkowo wesprzeć, wysyłając SMS charytatywny z hasłem SYRIA na numer 72052.

Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.

fot. www.episkopat.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.