W Muszynie powstanie park uzdrowiskowy ze stawem i wyspą

Park będzie zajmował powierzchnię ok. trzech hektarów i zostanie zlokalizowany na terenie Ogrodów Miłości. Jego "sercem" będzie staw rekreacyjny o nieregularnej linii brzegowej imitujący naturalne rozlewisko.

Na tafli stawu będzie owalna ptasia wyspa, porośnięta krzewami i szuwarami z trzciny pospolitej i pałki szerokolistnej, sprzyjającej założeniu kolonii lęgowych ptaków. Ma to być atrakcja przyrodnicza.

-Wokół stawu znajdować się będą tereny otwarte zintegrowane z alejkami spacerowymi okalającymi staw. Wykonana zostanie również fontanna napowietrzająca toń stawu, molo i kładka - wyjaśnia Arkadiusz Cycoń z Urzędu Miasta Muszyna.

wsb3

Architekci zaprojektowali także woliery  w kształcie żagla z ptakami ozdobnymi.

- Znajdujące się w nich ptaki ożywią teren. Wnętrza klatek zaaranżowane będą poprzez nasadzenia drzewek i krzewów odpowiednich dla danego gatunku ptaków. Nie zabraknie nowych stref ogrodowych: w stylu antycznym, nowoczesnym, skalnym, francuskim. Całość zamknięta zostanie promenadą spacerową wyniesioną ponad teren ciągnącą się wzdłuż rzeki, z zejściami zarówno do ogrodów, jak i w kierunku rzeki Poprad. 

Całość inwestycji opiewa na kwotę 6 915 707,73 zł. 75 procent dofinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Prace mają ruszyć już wkrótce. Ich zakończenie planowane jest na koniec października 2019 r.

Fot. Wizualizacje - Urząd Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.