W jedności drzemie siła - przekonują sądeczan ugrupowania, które podpisały wspólną deklarację wyborczą. Podpisy pod deklaracją złożyli przedstawiciele: KOD, Nowoczesnej, PO,  SLD, Młodych Demokratów, Młodych Nowoczesnych, Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i Odpowiedzialnych Obywateli.

Renault2

Mając na uwadze dobro Polski oraz ich obywatelek i obywateli, pomimo dzielących nas różnic zobowiązujemy się do wspólnego działania w obronie wolności i demokracji - tak brzmią pierwsze słowa podpisanej dziś deklaracji. Na jej mocy sądeczanie podejmują się wspólnego działania na rzecz obrony wspólnych wartości.

Przedstawiciele ośmiu ugrupowań, stowarzyszeń i organizacji opozycyjnych złożyli także obietnicę, że w przewidzianych na jesień wyborach samorządowych zaproponują wyborcom wspólnego kandydata na prezydenta oraz kandydatów, którzy zasiądą w radzie miasta.  O wyborze kandydata na prezydenta zdecydować mają prawybory.

- To jest dopiero początek pewnej drogi. Zwieńczenie będzie w jesieni. Zamierzamy wygrać najbliższe wybory samorządowe nie tylko w Nowym Sączu, ale także w województwach w Polsce. W przygotowanym programie będziemy podkreślać samorządność, a do jego tworzenia zaprosimy mieszkańców. To oni wybiorą tego prezydenta, który będzie gwarantem realizacji tych zadań. To co przed nami, to zwycięstwo samorządnością -powiedział Andrzej Czerwiński

Pod Sądecką Deklaracją Wyborczą podpis złożyli: Andrzej Czerwiński (Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Nowy Sącz), Edward Ucherski (Komitet Obrony Demokracji grupa lokalna Nowy Sącz), Stanisław Kaim (Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Nowym Sączu), Jacek Gwóźdź (Przewodniczący Nowoczesna Nowy Sącz), Sara Obrzud (Wiceprzewodnicząca Młodych Demokratów w Nowym Sączu), Alicja Derkowska (Prezes Stowarzyszenia Odpowiedzialni Obywatele), Sylwiusz Stojda (Przewodniczący Młodzi Nowocześni Nowy Sącz), oraz Barbara Żytkowicz (Ogólnopolski Strajk Kobiet w Nowym Sączu).

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.