Toasty na otwarcie rynku w Muszynie. To jest zupełnie inne miejsce!

Toasty na otwarcie rynku w Muszynie. To jest zupełnie inne miejsce!

W piątek, punktualnie o godz. 16. rozpoczęły się uroczystości związane z oddaniem do dyspozycji mieszkańców i turystów nowego ratusza w Muszynie, a przy okazji – pięknie odnowionego rynku. Biało czerwoną wstęgę przecięli marszałek Małopolski Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatowski oraz burmistrz Jan Golba.

To jest nie tylko otwarcie Ratusza, ale również szeregu inwestycji za 116 mln zł – mówił burmistrz Muszyny Jan Golba. – Cieszę się, że mieszkańcy i nasi goście podziwiają to co zrobiliśmy. Rewitalizacji poddaliśmy cały rynek i przyległe uliczki. Nowy obiekt będzie pełnił przede wszystkim funkcje reprezentacyjne, turystyczne. Dziękuję wszystkim, którzy wspomogli nas podczas realizacji tego projektu.

Marszałek Małopolski Witold Kozłowski gratulując efektu wykonanych prac podkreślił, że promowanie takich miasteczek jak Muszyna jest jednym z jego priorytetów.

Małopolska to nie tylko Kraków, ale także Muszyna, dziś niezwykle piękna, którą można i trzeba się chwalić – mówił.

Włodarz Małopolski przekazał burmistrzowi Janowi Golbie godła województwa, Polski, flagę oraz obraz Wacława Jagielskiego.

To wielkie przedsięwzięcie i jestem pełen podziwu za to w jaki sposób zostało zrealizowane – dodał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Gratuluję burmistrzowi Janowi Golbie i wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. Muszyński rynek zmienił się nie do poznania. To jest zupełnie inne miejsce. Ta rewitalizacja wpłynie na promocję Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna w Polsce i poza jej granicami. Jestem o tym przekonany. Jeszcze raz serdecznie gratuluję i cieszę się, że na mapie Sądecczyzny jest kolejne atrakcyjne miejsce godne polecenia!

Po uroczystym przecięciu wstęgi zostały odsłonięte tablice pamiątkowe osób zasłużonych dla Muszyny: Antoniego Jurczaka i Seweryna Mściwujewskiego. Odsłonili je: Bożena Mściwujewska-Kruk i Adam Mazur.

Goście mogli zwiedzić budynek ratusza wraz z zabytkowymi piwnicami, a także wysłuchać koncertu Kwartetu Galicyjskiego. Obiekt poświęcił proboszcz muszyńskiej parafii ks. Paweł Stabach.

W uroczystości wzięli udział m.in.: marszałek małopolski Witold Kozłowski, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna, burmistrzowie i wójtowie z Sądecczyzny, radni powiatowi – Andrzej Gancarz i Stanisław Sułkowski oraz wielu innych znamienitych gości.

Zdjęcia Jerzy Cebula i Artur Królikowski

 

Czytaj też:

Człowieku, rusz się, twoje ciało ci podziękuje

Reklama