W Małopolsce zagrają w niższych ligach?

Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, Ryszard Niemiec, podał na Twitterze zaskakującą informację. Jego zdaniem rozgrywki w IV i niższych ligach mogą być kontynuowane. Decyzja ma zapaść 28 maja.

Renault2

Na Twiterze Ryszard Niemiec napisał:
"Wszystkim pomstującym na wojewódzkie ZPN i ich baronów proszę o odszczekanie wyzwisk! W M-Polsce decyzje o tym - grać czy nie grać? - 28 maja!"
Z pewnością takie stanowisko sternika małopolskiej piłki nożnej może zaskakiwać. Jednak kto zna prezesa ten wie, że potrafi stanąć naprzeciw trudnościom (opurtonistom) i działać tak jak mu podpowiada intuicja. Pewnie niewiele osób wie, że właśnie Ryszard Niemiec był jednym z niewielu, który twierdził, iż Sandecja mogła zagrać część meczów na swom stadionie - tak mówią dobrze poinformowani.
Stanowisko prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie Ryszarda Niemca może nieco dziwić, skoro 7 maja Polski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, aby rozgrywki od IV ligi w dół oraz rozgrywki młodzieżowe zostały zakończone. W tabeli końcowej sezonu 2019/2020 obowiązywać ma kolejność drużyn po ostatniej rozegranej kolejce, a zespoły z ostatnich miejsc mają uniknąć spadku.
Jednak Ryszard Niemiec mówi: "To proste, o tym, czy w Małopolsce rozgrywki IV ligi i klas niższych będą wznowione lub ukończone, rozstrzygnie zarząd MZPN 28 maja. Wiem, co piszę, bo na 28 zwołałem zarząd MZPN - jedyny organ władny powiedzieć: na tym kończymy zabawę, panowie, albo gramy dalej"

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.