W Łososinie Dolnej powstała profesjonalna pracownia modelarska [zdjęcia]

W Łososinie Dolnej pasjonaci modelarstwa mają pole do popisu. W miejscowym Centrum Kultury i Promocji powstała profesjonalna pracownia modelarska. W tym roku Centrum wraz ze Stowarzyszeniem Twórcza Kreatywność i Dolina Inicjatyw pozyskało na rozwój działalności kulturalnej 333 656, 00 zł, a wkład własny instytucji do realizowanych inicjatyw wyniósł 5,8%.

W ramach tych środków realizowaliśmy naukę gry na skrzypcach, kontrabasie, trąbce, klarnecie. Zakupione zostały instrumenty dla Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy oraz stroje i buławy dla Tamburmajorki Łososina Dolna – wymieniają przedstawiciele Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Ponadto zorganizowano warsztaty kulinarne, fotograficzne, teatralne, modelarskie i muzyczne. Ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 utworzona została profesjonalna pracownia modelarska, w miejscu sali, która już wcześniej przeznaczona była do tego typu zajęć.

Pracownia modelarska działa w Łososinie Dolnej od 2017 roku z inicjatywy pracowników Centrum Kultury i Promocji Gminy. Zajęcia prowadzi Krzysztof Laskowski z Aeroklubu Podhalańskiego. Chętnych na warsztaty nie brakuje. Młodzi pasjonaci modelarstwa tworzą pod okiem instruktora latawce, balony na ogrzane powietrze, czy modele szybowców swobodnie latających. Teraz w nowocześnie wyposażonej pracowni będą mogli jeszcze lepiej doskonalić swoje umiejętności.

Poniżej zdjęcia przedstawiające metamorfozę, jaką przeszła pracownia.

fot. UG Łososina Dolna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.