Pod Jaworzyną polała się krew. 15 litrów dla WOŚP [ZDJĘCIA]

Pod Jaworzyną polała się krew. 15 litrów dla WOŚP [ZDJĘCIA]

40 osób, 35 pobrań i ponad 15 litrów krwi — tak prezentuje się bilans wczorajszej akcji ,,Ognisty Ratownik-Gorąca Krew”. Przeprowadzona została przez sądeckich strażaków w ramach jednoczenia się pod hasztagiem #SłużbyDlaWOŚP. Udział w niej wzięli nie tylko mieszkańcy ale i osoby rekreacyjnie przebywające wtedy na Sądecczyźnie.

,,Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przybyło dużo osób oddających jak również im towarzyszących. Odwiedzili i oddali krew wczasowicze przebywający na feriach z dziećmi przebywający z rodzinami na zimowym wypoczynku w Krynicy-Zdroju. Przyznali, że z podziwem obserwują jak wiele jest osób chcących pomóc. Niektóre osoby oddawały krew po raz pierwszy, jednak dla pozostałej większości było to kolejne z rzędu wspaniałe doświadczenie płynące z potrzeby serca pomocy potrzebującym” czytamy na stronie KM PSP w Nowym Sączu.

W akcji, za pomocą której mundurowi włączyli się w działania na rzecz 32. finału Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy, zebrano dokładnie 15,3 litrów krwi. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek, strażacki kalendarz i czerwone serduszko WOŚP.

Wyróżnienie za uczestnictwo należy się druhnom i druhom z OSP Mochnaczka Niżna, OSP Mochnaczka Wyżna, OSP Łabowa, OSP Tylicz, OSP Kamiann i OSP Muszyna. Strażacy zaznaczają również, że dużą grupę krwiodawców stanowili uczniowie  Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju.

fot. JRG Krynica-Zdrój

Czytaj też:

Nowy Sącz gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Dzieje się! [FOTORELACJA]

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama