W kolejce do lekarza

Tylko u nas znajdziecie  ściągę po medycznych usługach zakontraktowanych przez NFZ w powiatach nowosądeckim, limanowski i gorlickim.

dts

Kliknij i pobierz "Dobry Tygodnik Sądecki" ze listą NFZ:

Jak wiadomo na polityce, piłce nożnej i medycynie zna się w Polsce każdy, a już z całą pewnością każdy ocenia pracę lekarzy i ich dostępność dla pacjentów. My w naszym dodatku oceniać nie zamierzamy, chcemy jedynie uczynić łatwiejszym poruszanie się po medycznej mapie regionu.

Na stronach XVI-XXI znajdziecie naszą ściągę po medycznych usługach zakontraktowanych przez NFZ w powiatach nowosądeckim, limanowski i gorlickim. Z faktu posiadania kontraktu przez jakąś placówkę nie wynika oczywiście, że po jednym telefonie zostaniemy tam przyjęci. Najlepiej przygotujmy się na najgorsze: oczekiwanie w kolejce do niektórych lekarzy specjalistów to wiele miesięcy, a w pewnych specjalnościach nawet kilka lat. Kilka dni temu obchodzony był Światowy Dzień Chorego – zapewne wymyślił go ktoś z dużym poczuciem humoru, bo media nie donosiły, by w szpitalach były z tej okazji organizowane bale chorego, nic nie było również słychać, by dla ciężko chorych był to dodatkowy dzień wolny od pracy. Ale na bok żarty.

Medycyna w Polsce budziła i budzi emocje. Narzekają pacjenci, ale trudno mówić o zadowoleniu pracowników służby zdrowia, przy środkach na medycynę na poziomie 4,5 proc. PKB. Jak wyliczono, jesteśmy w ogonie unijnych państw, pod względem wysokości wydatków na jednego pacjenta. Właśnie dzięki temu wydajemy coraz więcej na prywatne wizyty u lekarza. Paradoksy polskiej służby zdrowia możemy tu wymieniać w nieskończoność („Płacę dwie składki zdrowotne, czy w szpitalu należą mi się dwa łóżka jednocześnie” – kpi nasz Czytelnik).

Ale po co te nerwy, Drogi Pacjencie – jeśli potrzebujesz protezoplastyki stawu kolanowego refundowanej przez NFZ, to poczekasz… 4 lata. Tylko nieco krótsze terminy obowiązują u okulisty albo u ortodonty. Życzmy sobie zatem dobrego zdrowia, żeby jak najmniej z nas musiało ustawiać się w tych kolejkach. A jeśli nasz dodatek i nasza lista lekarzy z kontraktem NFZ choć trochę pomogą komuś w przechodzeniu jego dolegliwości, to bardzo się cieszymy...

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.