Mieszkaniec Grybowa miał w domu małą fabrykę papierosów

Funkcjonariusze skonfiskowali 58-letniemu mieszkańcowi Grybowa oprzyrządowanie do wyrobu papierosów, a także gotowe papierosy na sprzedaż. Mężczyzna stanie przed sądem.

PROTEUSSMARZ

Podczas przeszukania policjanci znaleźli przyrządy do produkcji wyrobów tytoniowych, 200 pustych opakowań po papierosach, papierosy przygotowane do sprzedaży, 2,5 tys. bletek do tytoniu oraz liście i krajankę tytoniową.

- Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego grybowskiego komisariatu, realizując czynności operacyjne ustalili, że 58-letni mieszkaniec Grybowa nielegalnie wytwarza i rozprowadza wyprodukowane przez siebie papierosy. W trakcie przeszukania mieszkania i pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez mężczyznę, policjanci zabezpieczyli m.in. liście tytoniu, krajankę, 38 paczek papierosów przeznaczonych częściowo do sprzedaży i sporą ilość pustych opakowań, jak również bibułki do pakowania tytoniu i przyrządy służące do produkcji takich wyrobów -  mówi Oficer Prasowa KMP w Nowym Saczu, dr asp. Iwona Grzebyk-Dulak.

Mężczyzna od ponad roku zajmował się produkcją papierosów, bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Fot. KMP Nowy Sącz

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.