W Gorlicach szkolą z geoturystyki

W piątek w mieście nad Ropą wystartowało trzydniowe szkolenie z zakresu geoturystyki skierowane do osób działających w branży turystycznej.

wsb3

W warsztatach uczestniczy 40 osób z Polski i Słowacji. Tematyka zajęć obejmuje zagadnienia z zakresu geologii, topografii oraz znajomości terenu. Nie brak zajęć stacjonarnych oraz w postaci wycieczek szkoleniowych w terenie.

Czytaj również: Polsat pokaże mecz Sandecji!

Nasi goście mają okazję odwiedzić najważniejsze obiekty turystyczne pogranicza polsko-słowackiego. Poprzez zapoznanie się z bogactwem turystycznym ziemi gorlickiej i bardejowskiej, uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość powiększenia swojej wiedzy z zakresu geoturystyki, geologii i nauk przyrodniczych oraz wymiany doświadczeń. Szkolenie pozwoli na stworzenie podstaw nowej oferty turystycznej ziemi gorlickiej i bardejowskiej – informuje Urząd Miejski w Gorlicach.

Czytaj również: Postawili przy drogach naftowe symbole

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu Miasta Gorlice „Geoturystyka szansą na rozwój pogranicza polsko-słowackiego”. Uzyskał on dofinansowanie z Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Partnerem projektu jest Bardejów, z którym od 1999 roku Gorlice łączy umowa partnerska.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]